Moje videovýbava

Lidé se mne často ptají, co používám za techniku při natáčení videí. Z tohoto důvodu jsem vytvořil tento set, ve kterém najdete vše, co na videa používám.

Sony Alpha A6500

Proč mám tenhle foťák tak rád? Má malé rozměry a kvalita jeho výstupu je fajn. Sony A6500 je parádní kamera / foťák, který zmákne 4K videa a 120 fps FullHD na zpomalené záběry.

Sony Alpha A6000

Tuhle mašinu používám jako druhé záložní tělo. Kvalita FullHD videa je na úrovni Sony A6500, takže kdo chce ušetřit, určitě doporučuji.

Sony 35mm f/1,8 OSS SEL

Kvalitní objektiv je základ. Tento objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 35mm používám na detailní záběry, kdy je díky nízké cloně krásně rozostřené pozadí.

Sony 10-18mm F/4 OSS

Na široké záběry používám Sony 10-18mm se clonou f/4. Tento objektiv se hodí například na interiéry, kdy díky ohnisku 10mm zvládne zabrat opravdu pořádný kus místnosti.

Sony 18-105mm f/4 SEL

Když je potřeba pořádný detail, sáhnu po tomto sklu. Ohnisková vzdálenost 105mm je na prostě fajn.

Zhiyun Crane M

Pro stabilizaci záběrů používám Crane M, který si se Sony A6000 a oběma objektivy poradí. Pokud bych ale potřeboval stabilizovat těžší tělo, sáhl bych po Crane V2.

DJI Mavic Air Fly More Combo - Onyx Black

Malý přenosný dron, který nezabere v batohu moc místa a navíc má parádní kvalitu videa. Pokud to s dronem myslíte vážně, rozhodně doporučuji také verzi Fly More Combo.

Rollei C5i

Statické záběry sice moc nemusím, ale stativ se občas hodí. Rollei C5i je fajn stativ za fér cenu a bohatě mi stačí.

ZOOM H1

Zoom H1 je univerzální rekordér zvuku, který umí stereo. Pomocí line-in do něj jde zapojit i externí mikrofon, což je super.

RODE SmartLav+

Při natáčení rozhovorů používám tento klopový mikrofon zapojený do externího rekordéru Zoom H1. Mikrofon jde připojit i do mobilního telefonu, což se hodí, když potřebuji 2 stopy zvuku.

Sdílej tento set

Komentáře k tomuto setu

Nikdo zatím nepřidal komentář či dotaz k tomuto setu. Buď první!

Přidat komentář

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.

jindraku

jindraku

Jsem videotvůrce, fotograf a co-founder Influ.cz. Ve volném čase se věnuji hudbě se svou přítelkyní.